Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Wyjazdy na Komodo i Flores - Trekkingi

Flores oraz większe wyspy Parku Narodowego Komodo to bardzo ciekawy przyrodniczo i etnograficzne rejon Indonezji.

  • Rozpoczynając przygodę od trekkingów na wyspach Komodo i Rinca, w trakcie których tropi się słynne smoki z Komodo oraz bawoły wodne, wkraczacie pomału w świat najpierw sawanny, a potem lasu deszczowego - charakterystycznych dla tej szerokości geograficznej. Obie wyspy, poza waranami mają również bardzo ciekawą roślinność i zamieszkiwane są przez ptaki i inne drobne zwierzęta. W zależności od pory w jakiej tu przyjedziecie, czeka eksplozja zieleni lub złoto wypalonych słońcem traw. Aby tropić warany trzeba dostać się łodzią na wyspę Komodo i/lub Rinca, zatem wyprawy te dodatkowo dają możliwość snorkelingu na wspaniałych i pełnych korali rafach, które pojawiają się w ogromnej ilości "po drodze".
  • Wyprawa w głąb Flores to jednak dłuższa przygoda i dobrze poświęcić na nią kilka dni. Overland można rozpocząć w Labuan Bajo, poznając okolice tego miasteczka, następnie poruszając się w kierunku Maumere - czyli na drugi "konicec" wyspy, zagłebiać się coraz bardziej w kulturę, przyrodę i magię wyspy. Ta ostatnia nadal istnieje, dzięki kultywowanym przez setki lat tradycjom, rytuałom i obrzędom.

Overland po Flores proponujemy poprzedzić lub zakończyć jedno lub kilkudniowym rejsem po Narodowym Parku Komodo, w trakcie którego spotkacie warany na Rinca i Komodo oraz blisko 1000 gatunków ryb mieszkających na okalających je rafach.

Pamiętajcie, że w tej części świata słońce świeci bardzo mocno, więc nie zapomnijcie o odpowiedniej odzieży ochronnej i nakryciu głowy i nałożeniu odpowiedniego kremu z filtrem UV. Obuwie - lekkie trekkingowe półbuty lub sandały trekkingowe z krytymi noskami.

Zapytajcie nas o szczegóły programów lub o indywidualny proram. Przykładowy program overland po Flores znajdziecie tutaj: overland Flores