Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Snorkeling na Komodo

Snorkeling w Narodowym Parku Komodo, to również świetna możliwość poznania podwodnego świata. Jest wiele miejsc na terenie Parku, które słyną ze wspaniałych miejsc do snorkelingu i nurkowania.

Do dyspozycji są rejsy:

  • jednodniowe,
  • a także kilkudniowe,

w trakcie których, podziwiacie widoki pod wodą i nad wodą oraz możecie udać się na krótkie jedno-dwugodzinne trekkingi. Można przyjechać bez własnego sprzętu do snorkelingu, który znajduje się na wyposażeniu łodzi.

Snorkeling organizowany jest najczęściej w zatoczkach wysepek, licznie rozsianych na terenie Parku. Rafa koralowa zaczyna się bardzo płytko, więc wiele można zobaczyć już z powierzchni wody. Nierzadko zatoczki odwiedzane są przez żółwie i większe ryby np. manty, a i delfiny czasem pojawiają się w okolicy. Napewno natomiast, czekają na Was niesamowite ogrody koralowe i mieszkające w nich ryby, skorupiaki i mięczaki.

Pamiętajcie, o bardzo silnym słońcu w tej części świata, niezbędne jest zakrywanie ciała w trakcie pływania. Szczególnie polecamy koszulki z długim rękawem oraz filtrem UV (popularne wśród surferów) oraz nakładanie kremu z filtrem UV. A tym, którym zdarzy się poparzyć skórę koralem lub ukwiałem, podpowiadamy że roztwór octu bardzo mocno neutralizuje skutki oparzenia. Podobnie działa gorąca woda (ok 45 st. C.)

Zapraszamy na bezpieczne snorkowanie na Komodo!