Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Wyprawa na Komodo - Safari nurkowe na Komodo

Pobyt na łodzi typu liveaboard to dla każdego nurka prawdziwa uczta. Spędzenie kilku dni na łodzi nurkowej, w oderwaniu od cywilizacji, pozwala się wyciszyć i poświęcić bez reszty nurkowej pasji. Obszar Parku Narodowego Komodo, pozwala na zrealizowanie każdych nurkowych planów. Podczas 5-dniowego safari zobaczycie dużo, jednak każdy kolejny dzień to nowe miejsca, a zarazem nowe podwodne doznania. Optymalna długość safari pozwalająca na spenetrowanie pokaźnej części Parku to 6-8 dni.

Kiedy przyjechać? Najlepszy okres to czas od końca marca do grudnia. Z pewnością możecie unikać stycznia oraz lutego, bo chociaż zdarzają się wtedy słoneczne dni, to ryzyko deszczu, wiatru i fal jest dość spore. Większość szanujących się operatorów safari w tym okresie nie proponuje wypłynięć, mając na względzie dobro swoich klientów. W tych miesiącach łodzie trafiają do doków i są poddawane przeglądom.

Sprzęt który macie do dyspozycji na łodziach nurkowych to: system INT, butle alu 12l, powietrze (bardzo rzadko, na specjalne życzenie klienta jest możliwość zorganizowania mieszanki typu nitrox). Dobrze jest zabrać ze sobą przejściówki DIN-INT, bojki i dobre latarki. Te ostatnie oferowane do wypożyczenia bywają kiepskiej jakości, a nurkowania nocne są tu wspaniałe. Zalecamy również pełne pianki, ze względu na ochronę przed otarciami, oparzeniami korali i planktonem.

Warunki nurkowań:

  • Temperatura wody: na północy Parku w granicach 26-29 st C, na południu w granicach 22-27 st C.
  • Widoczność: bardzo dobra tj. 25-30 m
  • Prądy: umiarkowane i silne

Pytajcie, dobierzemy odpowiedni standard łodzi oraz program, odpowiadający i pasujący do umiejętności i oczekiwań nurkujących. Pamiętajcie, że wody Parku potrafią być bardzo wymagające i mogą zaskoczyć sporym prądem. Tym bardziej miejsca nurkowe oraz profile nurkowania nie powinny być dziełem przypadku.

Jeśli Komodo Was zachwyci - w co nie wątpimy, zapraszamy ponownie do Indonezji! Organizujemy również safari nurkowe w innych częściach Indonezji, w tym na Raja Ampat u brzegów Papui.