Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1

Wyprawa na Komodo - Rejs, wypłyńmy jak najszybciej

Podczas rejsu malowniczość Parku Narodowego Komodo wypełnia widnokrąg gdziekolwiek by nie spojrzeć. To setki wysp i wysepek, porośniętych soczystą zieloną (w porze deszczowej) lub wyschniętą (w porze suchej) trawą i palmami. Żeglując widać, jak granat głębi morza przechodzi w lazur, a wraz z tym jak zbliżamy się do koralowych plaż, takie widoki zachwycają każdego.

Dookoła nas cisza - brak dźwięków miast. Błękit morza i nieba, wierzchołki podwodnych gór wyrastające z wody sygnalizują burzliwość ukształtowania tego terenu. Wystarczy zanurzyć głowę pod wodę, choćby na chwilę, by zorientować się, że każda z wysepek otoczona jest podwodnym koralowym ogrodem - niczym pierścieniem. Tysiące gatunków ryb koralowych, eksplozja barw, tętniące życie. Noc na łodzi, całe niebo pulsuje światełkami gwiazd, światło księżyca drżąc - nieznacznie wędruje po oceanie. Odczuwanie i wchłanianie otaczającego świata, przypomina nam o naszych korzeniach i pozwala znowu to poczuć.

Jedzenie jest proste i wyśmienite, kucharze okrętowi są tutaj mistrzami w swojej dziedzinie. Wspólny posiłek na pokładzie przy delikatnym kołysaniu łodzi nastraja do długich opowieści więc trwa i trwa, zwłaszcza ten wieczorny. Ktoś schodzi do kabiny, ktoś kładzie się na deku i zasypia pod gwiazdami. Rano ocean przypomina lustro, widać ryby uwijające się pod łodzią w poszukiwaniu pokarmu. Szybka decyzja i już snurkujemy. Ależ aksamitna i ciepła woda! Po chwili kucharz dzwoni o patelnię, za chwilę śniadanie i ruszamy. Dzisiaj schodzimy na Komodo by tropić słynnego warana.

 

Jaki rejs? Proponujemy:

  • 1, 2 lub 3-dniowy rejs po wodach Narodowego Parku Komodo, podczas którego możecie snorkować w "koralowych ogrodach" oraz wybrać się na tropienie waranów, podczas trekkingu po wyspach.
  • 3-5 dniowe rejsy z Bali lub Lombok na Komodo. Podczach tych rejsów będziecie mieli również okazję poznać wiele urokliwych zakątków mijanych wysp.

Zapraszamy!