Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Miejsca nurkowe w Narodowym Parku Komodo

Tych jest tu sporo:). Nie licząc setek nieoznaczonych, oferujemy do Waszej dyspozycji 37 spotów nurkowych. Biorąc pod uwagę, że fauna i flora w północnej, środkowej i południowej części różnią się nieco od siebie, przed Wami wielka podwodna przygoda i eksploracja.

Wymienione poniżej miejsca to - można by powiedzieć - miejsca "kultowe". Poza nimi czeka tam na Was wiele mniej  znanych spotów, do których ze względu na oddalenie od portu w Labuan Bajo, dociera mniejsza ilość nurków. Wielokrotnie są to bardzo ciekawe i obfitujące w życie miejsca. Warto więc zastanowić się dobrze przed podjęciem decyzji o formie i długości nurkowej przygody w Parku Narodowym Komodo.

Jakich miejsc, zatem nie można pominąć? Poniżej lista "must to dive":

  • Castle Rock & Cristal Rock,
  • Toko Toko,
  • Gili Lawa Laut & Darat Passage,
  • Batu Bolong & Karang Makassar,
  • Siaba Kecil & Besar,
  • Lighthouse & Kanibal Rock,
  • Three Sisters & Pilar Steen.

Jeśli czas Wam pozwoli płyńcie dalej na południe i zanurkujcie: Three Sister, Pilarsteen, Manta Alley, Cannibal Rock i Torpedo Point.

Zapytajcie o szczegóły w mailu, podamy Wam niezbędne informacje dotyczącymi oferty, logistyki, mapę miejsc nurkowych Parku Narodowego Komodo etc. Pomożemy ułożyć program w zależności od Waszych oczekiwań oraz umiejętności nurkowych. Jeśli macie długą przerwę w nurkowaniu i obawiacie się wypłynąć od razu na kilkudniowe safari nie martwcie się - zanim polecicie na Komodo, możemy razem zanurkować na Bali i odświeżyć nabyte umiejętności.

Mapę miejsc nurkowych w Parku Narodowym Komodo możecie pobrać już teraz. Znajdziecie ją tu: do pobrania Więcej szczegółowych informacji o nurkowaniu na Bali i Komodo - tutaj.