Foto 1
Foto 2
1
1
1
1
1
1
1
1

Wyprawy na Komodo - Jak dolecieć?

Najprostsze i najczęściej wykorzystywane połącznie to lot z Bali (DPS) do Labuan Bajo na Flores (LBJ). Lot trwa około 60 min. Port Labuan Bajo, z którego wypływają łodzie nurkowe i w którym znajdują się hoteliki jest oddalony od lotniska o 15 min. jazdy lokalnym środkiem transportu - busem, zwanym BEMO.

Ceny przelotu bardzo wahają się w ciągu roku i wynoszą średnio od 90 do 140 USD za lot w jedną stronę. Ponieważ nie można ich nabyć internetowo z Europy (większość lokalnych linii indonezyjskich nie honoruje europejskich kart kredytowych) pomagamy w zakupie biletów.

Zalecamy stawienie się na lotnisku przed odlotem, na co najmniej 1,5 godz. Bywa, że operator linii lotniczych przyspiesza lub opóźnia odlot nawet o 45-50 min.

Najczęściej spotykane ograniczenie wagowe bagażu w tych połączeniach wynosi 15 kg. Dopłata za każdy kolejny kilogram nadbagażu wynosi ok 1,5 USD za 1 kg.

Przy wylocie z Bali opłata lotniskowa wynosi 40 000 IDR (ok. 4 USD), natomiast przy powrocie (wylot z Labuan Bajo) wynosi 10 000 IDR (1 USD).

Szanujcie dobrodziejstwa przyrody i pozostawiajcie ją po sobie nienaruszoną. Piękne muszelki niech pozostaną tam, gdzie je zobaczycie. Niesfornych może czekać niemiła niespodzianka - lotniska zaopatrzone są w sprzęt pozwalający wykrywać taki muszelkowy bagaż.

Ci z Was, którzy po pobycie nurkowym w Parku Narodowym Komodo, chcieliby jeszcze kilka dni poświęcić na zwiedzanie wyspy Flores powinni wracać na Bali z lotniska w Maumere. Podróż z Labuan Bajo do Maumere to kilkudniowy overland z bardzo ciekawymi miejscami godnymi zobaczenia po drodze. Nie ma problemu, możemy tak właśnie zaplanować Wam podróż oraz program na Flores.

Pozostałe przydatne informacje związane z wyjazdem do Indonezji znajdziecie w naszym podróżnym ABC